Tydzień Przedsiębiorczości
Strona główna Dla Inwestorów Tydzień Przedsiębiorczości
W tym roku, w dniach pomiędzy 16 a 22 listopada, po raz pierwszy na Opolszczyźnie, odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
Opolskim Koordynatorem organizacji ŚTP w naszym województwie został Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.
Global Entrepreneurship Week to więcej niż jeden tydzień w roku!
To ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci, to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość, jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
ŚTP jako wydarzenie promujące przedsiębiorczość odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2008 roku, angażując setki partnerów (firm, instytucji, szkół i uczelni) z całego kraju.
W tym roku patronat honorowy ogólnopolskiej akcji objęły już: PARP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki i Komisja Europejska.
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o., jako opolski koordynator, chce pozyskać liczne grono partnerów, sponsorów oraz lokalnych patronów i wpisać ŚTP, jako stały element do kalendarza wydarzeń biznesowych województwa opolskiego.
KKPP Sp. z o.o. zaprasza do udziału samorządy, instytucja samorządowe, stowarzyszenia i organizacje biznesowe, wyższe uczelnie, urzędy pracy, inkubatory przedsiębiorczości , instytucje otoczenia biznesu, media, firmy itp.
Tematyka wydarzeń, które mogą odbywać się w ramach tygodnia jest bardzo szeroka i może obejmować:
formalno-prawne aspekty zakładania działalności gospodarczej
pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności (środki unijne, aniołowie biznesu, venture capital i inne)
zarządzanie przedsiębiorstwem
tworzenie identyfikacji wizualnej własnej firmy
prawo podatkowe
współpraca nauki i biznesu
kształtowanie umiejętności miękkich
tworzenie własnej marki
rozwój osobisty
doradztwo zawodowe
? i wiele, wiele innych